Ta strona korzysta z plików Cookies.
Dowiedz się więcej o celu ich używania w Polityce Prywatności.


Kontakt


Szombierki Bytom mają nowy zarząd i prezesa

2006-06-30 / 08:47:44
Dziennik Zachodni


Od poniedziałku Szombierki Bytom mają nowe władze. Jest nowy prezes, zarząd i komisja rewizyjna. Jest też jeden problem. Prezes, którego odwołano na poniedziałkowym walnym zebraniu członków uważa, że władze klubu wybrano bezprawnie. - Moim zdaniem, za dwa tygodnie sąd wyznaczy Szombierkom zarząd komisaryczny. Jeśli zostanę wyznaczony komisarzem, zamierzam nadal rządzić klubem. Mam pomysł jak dalej nim zarządzać. Na pewno będą to skuteczniejsze metody od tych prezentowanych przez samozwańczy zarząd - mówi dotychczasowy prezes Antoni Kazirod. - A jeśli okaże się, że nie mam racji, odejdę. Nie będę tu siedział na siłę.

Nowe władze Szombierek są innego zdania. Co więcej, zarzucają Kazirodowi niegospodarność oraz podejmowanie decyzji jednoosobowo, bez konsultacji z zarządem.

- Przykładem tej niegospodarności jest bezprawne zasypanie basenu przy stadionie. Decyzja ta została podjęta bez konsultacji z właścicielem obiektu, czyli Bytomską Spółką Restrukturyzacji Kopalń, a także Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego - uważa nowy prezes Szombierek Andrzej Kajzer. - Ziemia do basenu była zwożona z pobliskiej budowy hipermarketu Tesco. Za tę usługę zapłacono zbyt niską cenę. Klub mógł zarobić na tym znacznie więcej.

- Więcej? Są instytucje, które przyjęłyby tę ziemię za darmo. My dostaliśmy 20 złotych od jednej ciężarówki. W sumie zarobiliśmy na tym 10 tysięcy złotych. To mało? Nigdy nie kradłem i nie kradnę, a oskarżenia wobec mnie są bezpodstawne - broni się Kazirod. - Jedyny błąd jaki zrobiłem polegał na tym, że nie poinformowałem o zasypaniu basenu inspektora budowlanego. Uważam jednak, że sprawa jest już załatwiona.

Szombierki mają 400 tysięcy długu. W tym sezonie bytomski zespół spadł (po raz pierwszy w swojej historii) do okręgówki. Spadł to mało powiedziane, bo "zieloni" wylecieli z czwartej ligi z hukiem. Jedno zwycięstwo, sześć punktów i grubo ponad 100 straconych bramek. Nowy zarząd ma jednak pomysł, jak uratować zasłużony bytomski klub.

Zamierzamy zbudować drużynę, która w przyszłych rozgrywkach spokojnie utrzyma się w okręgówce. Za rok chcemy walczyć o powrót do czwartej ligi - zapewnia członek zarządu nowych Szombierek Sebastian Budzan.

Najpóźniej dziś poznamy nazwisko nowego trenera bytomskiego zespołu. Na pewno nie będzie nim dotychczasowy szkoleniowiec Michał Skowron, który według obecnych władz klubu, nie za bardzo przykładał się do pracy w Szombierkach.

- Mamy czterech kandydatów na to stanowisko. Potrzebujemy trenera, który będzie chętny do pracy i który zagwarantuje naszemu zespołowi stabilizację - podkreśla Budzan.

Szombierki starają się również o nowych zawodników. Działacze klubu liczą również, że uda im się zatrzymać obecny zespół. W tej chwili jest już niemal przesądzone, że w drużynie zostanie bramkarz Karol Bolik, który w ubiegłym sezonie był czołowym piłkarzem "zielonych".

- W tej chwili musimy w Szombierkach budować wszystko od nowa, bo poprzednie władze zostawiły tu spaloną ziemię - uważa Kajzer.

p.s.
A we wczorajszej GW, pan Kazirod powiedział: takich ludzi jak ja powinno być więcej w piłce.:D:D:D:D

Obecnie kompletowane są wszelkie dokumenty finansowe klubu celem przekazania do kontroli. Dzisiaj odbędą się spotkania z kilkoma wierzycielami Szombierek. Jak również spotkanie z potencjalnym trenerem.
Budzik.

Najbliższy mecz

Poprzedni mecz


Skra Częstochowa

- : -

Szombierki Bytom

2015-09-05, godz. 15.00
Mecz wyjazdowy


Szombierki Bytom

0 : 3

Górnik II Zabrze

2015-08-30, godz. 11.00
Stadion Zielonych, ul. Modrzewskiego 3

Tabela

Ostatnia kolejka

Następna kolejka

1BKS Stal Bielsko-Biała4108 - 2
2Pniówek Pawłowice486 - 4
3Rekord Bielsko-Biała475 - 1
4GKS Jastrzębie474 - 5
5Odra Opole478 - 6
6LKS Bełk477 - 5
7Piast II Gliwice464 - 2
8Ruch II Chorzów468 - 9
9Górnik II Zabrze455 - 3
10Skra Częstochowa452 - 2

Kolejka nr 4 z 2015-08-29

BKS Stal Bielsko-Biała 2 : 0 Skra Częstochowa
Szombierki Bytom 0 : 3 Górnik II Zabrze
Ruch II Chorzów 1 : 3 Piast II Gliwice
Grunwald Ruda Śląska 2 : 1 LZS Piotrówka
Pniówek Pawłowice 1 : 1 Odra Opole
Ruch Zdzieszowice 1 : 1 LKS Bełk
GKS Jastrzębie 0 : 0 Rekord Bielsko-Biała
Podbeskidzie II Bielsko-Biała 2 : 1 LKS Czaniec

Kolejka nr 5 z 2015-09-05

LKS Czaniec : BKS Stal Bielsko-Biała
Rekord Bielsko-Biała : Podbeskidzie II Bielsko-Biała
LKS Bełk : GKS Jastrzębie
Odra Opole : Ruch Zdzieszowice
LZS Piotrówka : Pniówek Pawłowice
Piast II Gliwice : Grunwald Ruda Śląska
Górnik II Zabrze : Ruch II Chorzów
Skra Częstochowa : Szombierki Bytom
PARTNER:MIASTO BYTOM
SPONSORZY:
ZAPRASZAMY:

MEDIA: